מעבר לתפריט עליון מעבר לתוכן העמוד מעבר לתפריט תחתון מעבר לרכיב נגישות

מגמות בסיכוני אשראי

 • 19/10/20

  מגפת הקורונה שינתה את האופן בו אנו קונים, לומדים ועובדים, מה שעשוי להביא להגדלה משמעותית בסיכון מתקפת סייבר. המשמעות לארגונים היא חשיבה מחודשת על אסטרטגיות הדיגיטליזציה, הוצאות על טכנולוגיות מידע (IT), קיבולת ענן ותשתית להגדלת רוחב הפס, לשם הבטחת המשכיות עסקית ושימור לקוחות. S&P מעריכה שבעשור הקרוב תהיה נקודת מפנה, שככל הנראה תואץ על ידי מגפת הקורונה, בשל עלייה צפויה בתדירות מתקפות הסייבר ה"מוצלחות". המפתח לעמידות בפני סיכוני סייבר הוא שילוב של פעולות לניהול סיכונים לפני ואחרי מתקפת הסייבר.

 • 17/09/20

  שנת תש"פ תיזכר ללא ספק כ"שנת הקורונה", שפרצה במחצית השנה העברית. על אף התנודתיות שאפיינה את המחצית השנייה של השנה, תש"פ מסתמנת כשנת שיא מבחינת היקף ההנפקות, למרות רמות אי וודאות חסרות תקדים בישראל ובעולם כולו מאז מרץ 2020.

 • 14/09/20

  למרות המיתון הגלובלי, המונע על ידי ,COVID-19 היקף הנפקת האג"ח העולמי, בהובלת הנפקות הסקטור הריאלי (תאגידים) בארה"ב הגיע לשיא. באשר לתחזית כשל הפירעון - המשך מדיניות מוניטארית מרחיבה עשויה להקטין את כשל הפירעון בטווח הקצר, אך נטל החוב ההולך וגדל על רקע הצניחה בהכנסות עלול להוביל לתקופה ממושכת יחסית של כשל פירעון.

 • 01/07/20

  נראה כי ההלם הבריאותי והכלכלי COVID-19 הגיע לשיא ברוב המדינות המפותחות ובסין, בעוד שכלכלות בשווקים מתעוררים רבים נאבקים להכיל את הנגיף ואת הנזק הכלכלי. המיקוד עבר להתאוששות, אשר תהיה ארוכה ומורכבת. אנו צופים כעת כי התוצר העולמי יתכווץ ב -3.8% בשנת 2020, לעומת התחזית הקודמת של 2.4%, ירידה המשקפת בעיקר פגיעה עמוקה וארוכה יותר בשווקים מתעוררים

 • 25/06/20

  ההתאוששות נותרה שברירית - בעיקר בגלל אי וודאות לגבי מתי החיסון היעיל יהיה זמין, חששות מגל נוסף של COVID-19, ועסקים ששורדים בכך שהם לא ממהרים להעסיק עובדים מחדש. ההשפעות המתמשכות של COVID-19 מגבילות את הצמיחה, הצפי לשיעור צמיחה של 5.2% בשנת 2021, נמוך באחוז מההערכה הקודמת שלנו לצמיחה של 6.2%

 • 29/04/20

  המחקר מציג סטטיסטיקות על נתוני כשל פירעון ויציבות דירוגים לאורך זמן: דרגת השקעה בהשוואה להשקעות ספקולטיביות, חתך סקטוריאלי, גיאוגרפי ועוד

 • 20/04/20

  תחזית S&P למשק האירופאי החמירה מאז התחזית האחרונה שלנו לפני כשלושה שבועות, בעיקר בגלל צעדים מחמירים יותר לשמירת בריאות הציבור שיושמו במדינות רבות בעולם למאבק בנגיף הקורונה. S&P צופה כעת שהתמ"ג בגוש האירו ובבריטניה יתכווץ השנה ב -7.3% ו -6.5% לפני שיתאושש ב- 5.6% ו -6%, בהתאמה בשנת 2021. אנו מצפים שמדינות שנקטו מדיניות סגר מחמירה יותר, בעלות כלכלות המוכוונות יותר למגזר השירותים - במיוחד אלה התלויות בתיירות - וגם מדינות שסיפקו תמיכה פיסקלית חלשה יותר, יסבלו יותר. תגובה נועזת יותר ברמת האיחוד יכולה לסייע להאיץ את ההתאוששות ברחבי אירופה.

 • 16/04/20

  ההשפעה הכלכלית של נגיף הקורונה הינה ארוכה ועוצמתית יותר ממה שהערכנו בתחזיות הקודמות שלנו, התחזית הכלכלית הגלובלית עודכנה פעם נוספת כלפי מטה. אנו מעריכים כעת כי התוצר העולמי ירד השנה ב -2.4%, כלכלת ארה"ב וגוש האירו יתכווצו ב -5.2% ו -7.3%, בהתאמה. אנו צופים כי הצמיחה העולמית תחזור לעלות ל -5.9% בשנת 2021. בעוד שהטווח הקרוב נראה עגום, עקומות ההידבקות מתחילות להשתטח והמיקוד מופנה להתאוששות. קצב ומשך הזמן יהיו תלויים בשילוב של מדיניות בריאותית ומדיניות כלכלית, תגובת האוכלוסייה והחברות ותנאי שוק העבודה והמפעלים הקטנים והבינוניים.

 • 09/04/20

  במאמר זה נתמצת כמה אלמנטים של המתודולוגיה והגדרות הקשורות לדירוג המתייחסים לעיכוב ודחיה של פירעונות קרן וריבית, להצעות רכש חליפין וארגון מחדש של חוב וכן להכנסת דירוגים לרשימת מעקב. אנו מפרסמים מאמר זה כעת בשל העניין הרב בנושאים אלה לנוכח המשבר המקרו-כלכלי העולמי ומצוקת האשראי כתוצאה ממגפת הקורונה.

 • 06/04/20

  צעדי המנע להכלת מגפת הקורונה צפויים להחליש את איכות האשראי של חברות הנדל"ן המניב הישראליות עקב דחיות וביטולים של תשלומי שכירות בטווח הקצר והתגברות הלחץ על דמי השכירות בטווח הבינוני. מגזר מרכזי המסחר יהיה מהנפגעים העיקריים של המשבר בטווח המידי, אך עם הזמן צפויים להיפגע גם מגזרי נדל"ן אחרים. הרעה בתנאי המימון ומחנק אשראי במשק עלולים להשפיע על מגזר הנדל"ן, הנסמך מאוד על מחזורי חוב בשוק ההון